Poradnik dla aktywnych
Sportowcy czasami mogą borykać się z brakiem koncentracji lub motywacji związanej z wykonywaniem konkretnych ćwiczeń. W tym celu powstały produkty, które o wiele korzystniej wpłyną na stabilizację psychiczną osób wykonujących aktywność fizyczną. Adaptogeny roślinne dla sportowców mają za zadanie przede wszystkim wspierać układ nerwowy i odpornościowy.
Podczas treningu pojawia się tzw. pompa mięśniowa, która jest jednym z najlepszych źródeł motywacyjnych. Duże, twarde mięśnie oraz widoczne żyły wprowadzają sportowca w waleczny nastrój. Stan ten jest ważny nie tylko ze względów psychologicznych, ale także fizycznych, ponieważ rozszerzenie naczyń krwionośnych zwiększa podaż składników odżywczych i tlenu, pomagając przy tym w rozwoju tkanki mięśniowej.
Dieta ketogeniczna, inaczej dieta keto wyróżnia się tym, że sposób odżywiania zakłada zwiększenie podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu spożywania węglowodanów. Ważne jest, aby była ona przeprowadzana pod stałą kontrolą dietetyka lub sklepu z suplementami, ponieważ tylko wtedy okaże się najbardziej skuteczna i nie będzie stanowić zagrożenia dla organizmu.
Dziś pragnę zwrócić Waszą uwagę na wartość biologiczną pokarmów jakie spożywamy, zaczynając od pieczywa poprzez sery, sosy, makarony pierogi, słodycze i gotowe dania do mikrofali. Wiecie :)
Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania wykazują, że niedobory witaminy D mogą w istotny sposób wpływać na ciężki przebieg COVID-19.
W dosłownym tłumaczeniu SuperFoods to nic innego jak "Super żywność", ale co kryje się za tym chwytliwym marketingowo zwrotem ??
W dzisiejszym świecie, w którym żyjemy otacza nas ogromna ilość chemii i toksyn, które systematycznie wdychamy i spożywamy w nadmiernych ilościach każdego dnia....
Nawet w przypadku tak prostej metody treningowej jaka jest kalistenika, trzeba zacząć od podstaw i ćwiczeń elementarnych....
Wyświetlam 1 do 8 z 19 (1 stron)