Aminokwasy BCAA Jest 23 produktów.

Aminokwasy rozgałęzione inaczej egzogenne, są takimi aminokwasami, które musimy dostarczyć z zewnątrz np. z pokarmem lub suplementacją. Aminokwasy to części składowe białek, a białko to nic innego jak połączone ze sobą wiązaniami peptydowymi długie łańcuchy polipeptydowe. Na właściwości białka wpływ ma między innymi kolejność aminokwasów w łańcuchu. To co odróżnia od siebie i nadaje indywidualne właściwości każdemu z aminokwasów to przyłączony do szkieletu łańcuch boczny.

Jako BCAA wyróżniamy te aminokwasy w których dołączony łańcuch jest dodatkowo rozgałęziony, są to trzy aminokwasy L-Leucyna, L-Izoleucyna oraz L-Walina. Wybierając BCAA należy zwrócić uwagę na zawartość aminokwasów w porcji produktu, zawartość innych składników aktywnych, rozpuszczalność, smak oraz technologię pozyskiwania. Ważnym elementem jest proporcja, najpopularniejsza jest forma 2:1:1 z przewagą Leucyny, gdyż jest ona uważana za najistotniejszy aminokwas z grupy BCAA.

Suplementacja aminokwasami z grupy BCAA niesie absolutne korzyści między innymi: przyśpiesza regenerację po wysiłkową, chroni nasze mięśnie przed "spalaniem". Wskazana jest szczególnie osobom, które są w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej, gdyż zabezpiecza mięśnie przed wiotczeniem, świetnie sprawdza się we wszelkich sportach wytrzymałościowych.

Najlepsza pora dla przyjmowania BCAA to przed i w trakcie treningu, optymalną porcją jest 1g BCAA na 10kg masy ciała, zaś po skończonym treningu najlepiej jest sięgnąć po pełnowartościowy posiłek.

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów