Naturalne odżywki białkowe – rodzaje i ich działanie

Naturalne odżywki białkowe – rodzaje i ich działanie

Naturalne odżywki białkowe – rodzaje i ich działanie

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się dbanie o siebie, zwłaszcza pod kątem fizycznym. Zwiększa się świadomość tego, jak kondycja przekłada się na ogólne samopoczucie, a także zdrowie – w końcu choćby najmniejsza aktywność sportowa, która będzie wykonywana regularnie, przyczyni się nie tylko do lepszego wyglądu, ale i do poprawy funkcjonowania organizmu. Warto jednak wiedzieć, że sam trening nie wystarczy, aby można było mówić o dbaniu o swoją sylwetkę. Podczas intensywnych ćwiczeń organizm traci cenne elementy, dlatego trzeba uzupełniać je np. poprzez odżywki białkowe naturalne.

Rodzaje naturalnych odżywek białkowych

Białko to nic innego jak podstawowy budulec, który odpowiada za wzrost mięśni. Rynek produktów w postaci odżywek białkowych, które są dostępne zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i dla amatorów, mocno się rozwinął, dlatego obecnie nie ma problemu z dostępnością białka w sproszkowanej formie. Jednak to, co może sprawiać trudność, to dopasowanie odpowiedniego rodzaju odżywek dla swoich potrzeb. Możliwe do wyboru warianty to:

1) Koncentrat białka – odpowiadający za budowanie masy mięśniowej, najpopularniejszy typ odżywki białkowej naturalnej. Jego regularne spożywanie przyczynia się także do przyspieszenia metabolizmu, a w efekcie pozwala na zrzucenie zbędnej masy ciała.

2) Hydrolizat białka – naturalna odżywka białkowa, która charakteryzuje się długim krótkim wchłaniania, co jest zalecane zwłaszcza po intensywnym treningu.

3) Izolat białka – stężona dawka odżywki, która znacznie przewyższa koncentrat zawartością białka. Jest polecany zwłaszcza osobom ceniącym sobie szybką wchłanialność produktu.

Warto również wspomnieć, że niektóre rodzaje odżywki białkowej są przyjazne także dla osób, które na co dzień nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego – przykładem tego typu produktu są odżywki białkowe dla wegan. Do ich produkcji używa się białka roślinnego, które jest wegańskie, ale jednocześnie ma taki sam wpływ na organizm, jak proteiny pochodzenia zwierzęcego.

Większość osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem sportu, ma przekonanie, że wystarczy intensywny trening kilka razy w tygodniu, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Nic bardziej mylnego – choć sama aktywność na pewno przełoży się na poprawę kondycji – to jednak nie zapewni m.in. efektywnego wzrostu mięśni. Dbając o swoją sylwetkę, należy przyjmować naturalne suplementy oraz dostarczać odpowiednią dawkę makro i mikroskładników, które mają pozytywny wpływ na zdrowie.