Aliness - ProbioBalance KIDS - 30caps Zobacz większe

Aliness - ProbioBalance KIDS 5mld - 30caps

Nowy

ProbioBalance by Aliness® KIDS Balance to specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii dedykowane dzieciom, już od 1. roku życia.

Aliness

29,90 zł brutto

 

Suplement diety ProbioBalance by Aliness® KIDS Balance zawiera 5 miliardów bakterii w każdej kapsułce. Każda bakteria została pokryta podwójną warstwą lipidową zapewniającą skuteczną barierę i umożliwiającą bezpieczne przechodzenie bakterii przez kwaśne środowisko żołądka, aby dotrzeć do jelit w stanie nienaruszonym, gdzie ma wykazywać swoją aktywność biologiczną.

ProbioBALANCE to rewolucyjna i kompleksowa seria 10 produktów probiotycznych o specjalnie wyselekcjonowanych szczepach bakterii, dedykowanych do różnych grup wiekowych, wspomagająca prawidłowe funkcjonowanie jelit. Produkty zostały opracowane przez polskich i włoskich technologów.

Bakterie mikrokapsułkowane:

Opatentowana technologia MICROENCAPSULACJI to podwójna warstwa lipidowa otaczająca komórkę bakteryjną. Tak rewolucyjne rozwiązanie gwarantuje prawie 100 % przeżywalności bakterii przy przejściu przez żołądek/dwunastnicę. Bakterie mikrokapsułkowane są kilka razy mocniejsze niż liofilizaty, dlatego wystarczy 5 razy mniej bakterii, żeby uzyskać taki sam stopień kolonizacji w jelita.

Niska aktywność wodna (aw):

Bakterie probiotyczne są bardzo wrażliwe na środowisko wodne. Producenci często stosują, jako wypełnienie różnego rodzaju błonniki czy też inulinę. Ich środowisko nie jest korzystne dla bakterii, ponieważ ich aktywność wodna jest powyżej <0,2.
Aktywność wodna nośnika ma w przypadku probiotyków kolosalne znaczenie. To nośnik ma najbliższy kontakt z bakteriami przez cały czas. Jeżeli aktywność wodna jest powyżej aw>0,2 to enzymy zawarte w bakteriach zaczynają się aktywować doprowadzając do ich umierania. Jeżeli nie stosujemy nośnika o odpowiedniej aktywności wodnej to różne zabezpieczenia stosowane przez firmy jak kapsułki celulozowe, DerrCaps czy nawet blistry alu-alu na niewiele się zdadzą.

Produkty ProbioBALANCE jako pierwsze na świecie zawierają innowacyjny PREBIOTYK – złożony polisacharyd (dietetyczny błonnik rozpuszczalny) Fibregum™ Bio Law (posiada certyfikat organic/BIO) o aktywności wodnej poniżej aw<0,2 czyli bezpiecznej dla bakterii. Enzymy w bakteriach przy tak niskiej aktywności wodnej nie wpływają na metabolizm bakterii.
Dodatkowo Fibregum™ jest doskonałym prebiotykiem o dużo lepszym działaniu niż inulina. W przeciwieństwie do inuliny Fibregum™ jest dużym polisacharydem jest on fermentowany przez bakterie wolniej (ma wydłużony czas fermentacji) bez gazów, wzdęć jak to ma miejsce przy inulinie.

Butelki ze szkła fioletowego (Violet Glass):

Szkło fioletowe działa jak naturalny filtr, który chroni przed światłem słonecznym i poprawia jakość wrażliwych substancji. Szkło fioletowe blokuje pełne spektrum światła widzialnego za wyjątkiem części fioletowej. To unikalne połączenie zapewnia optymalną ochronę przed procesami starzenia i utleniania szczególnie wrażliwych substancji. Ochrona bakterii szkłem fioletowym jest rewolucyjnym sposobem zapewnienia wysokiej jakości produktu ProbioBalance. Poniżej przedstawiamy badanie pokazujące różnice w przechowywaniu substancji. Zalecamy zachowanie naszych butelek i wykorzystanie ich w kuchni do przechowywania ziół, nasion czy leków.

1-2 kapsułki dziennie podczas posiłku.

Opakowanie:

30 kapsułek

Ilość porcji w opakowaniu:

30

Porcja dzienna:

1 - 2 kapsułki

Składniki:

1 kapsułka

2 kapsułki

Prebiotyk - Polisacharyd Fibregum™ Bio LAW (aw<0,2%)

100 mg

200 mg

Babka Lancetowata - ekstrakt (Plantago Lanceolata)

20 mg

40 mg

MICROENCAPSULATED PROBIOTIC BLEND:

5*109 cells

10*109 cells

Lactobacillus rhamnosus GG

2*109 cells

4*109 cells

Bifidobacterium breve BR03

2*109 cells

4*109 cells

Bifidobacterium animalis lactis BS01

0,6*109 cells

1,2*109 cells

Lactobacillus paracasei LPC00

0,2*109 cells

0,4*109 cells

Lactobacillus plantarum LP09

0,2*109 cells

0,4*109 cells

Lactobacillus rhamnosus LR05

0,1*109 cells

0,2*109 cells

Lactobacillus casei LC03

0,1*109 cells

0,2*109 cells

Bifidobacterium bifidum BB01

0,1*109 cells

0,2*109 cells

Streptococcus thermophilus YO8

0,1*109 cells

0,2*109 cells

Bifidobacterium longum BL03

0,1*109 cells

0,2*109 cells

(1*109 cells =1 miliard)

Składniki: Prebiotyk - Polisacharyd Fibregum™ Bio LAW (aw<0,2%), Babka Lancetowata - ekstrakt (Plantago Lanceolata), Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103, Bifidobacterium breve BR 03, Bifidobacterium animalis lactis BS 01, Lactobacillus paracasei LPC 00, Lactobacillus plantarum LP 09, Lactobacillus rhamnosus LR 05, Lactobacillus casei LC 03, Bifidobacterium bifidum BB 01, Streptococcus thermophilus YO8, Bifidobacterium longum BL 03, otoczka bakterii: estry glicerynowe kwasów
tłuszczowych, otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza).

Chłodzenie wydłuży okres przydatności do spożycia. Należy unikać temperatur powyżej 25 °C.

W celu zapewnienia najwyżej jakości produktu przez cały okres daty jego ważności, na etapie produkcyjnym, dodawane jest 20% naddatku technologicznego czyli ok. 20% więcej bakterii do każdej kapsułki.

Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Produkty powiązane