Suplementacja na wzrost masy, schudnięcie i dla sportowców

Suplementacja na wzrost masy, schudnięcie i dla sportowców

Niezależnie od tego, jakie efekty chce się osiągnąć na siłowni, suplementy mogą okazać się bardzo pomocne. Dzięki nim można szybciej cieszyć się efektami wypracowanymi przez dobrze dobraną dietę i ćwiczenia fizyczne. Warto jednak pamiętać o tym, że odżywki dla sportowców są często dzielone na kilka grup, w zależności od celu ich stosowania. Dzięki poniższemu spisowi łatwiej będzie znaleźć suplementy fitness odpowiadające konkretnym potrzebom.

Większa liczba na wadze
Częstym powodem chodzenia na siłownie jest pragnienie posiadania większych obwodów. Umięśniony biceps czy udo to marzenie niejednej osoby przekraczającej próg siłowni. Zwiększenie masy mięśniowej jest możliwe, jeśli dieta sportowca będzie dobrze dobrana pod ten cel. Popularnie stosowanym suplementem w tej grupie jest gainer na masę. Jest to suplement, który w większości składa się z węglowodanów. Około 20-30% produktu stanowią białka i tłuszcze. Jest ono sprzedawane w proszku, z którego można przygotować shake’a na bazie mleka czy wody. To dobry sposób na to, aby w krótkim odstępie czasowym zapewnić sobie bardzo duży zastrzyk kalorii. Można go stosować zarówno przed jak i po treningu. Sprawdzi się to w szczególności u osób, które mają bardzo szybką przemianę materii. Nazywa się je ektomorfikami. Ważne jest to, że nie poleca się regularnego zastępowania gainerami posiłków. Nawet jeśli tempo życia nie zawsze pozwala na zjedzenie posiłku, nie można go zbyt często traktować jako zamiennika. Wynika to z tego, że jest on szybkim sposobem na podniesienie cukru we krwi, ale poziom ten równie szybko idzie w dół. Jeśli gainery nie są spożywane w sposób zaplanowany i kontrolowany, mogą przyczynić się do zwiększenia masy tłuszczowej, co jest efektem niepożądanym.

Utrata tkanki tłuszczowej

Bardzo często osoby, które borykają się z oponą na brzuchu czy fałdkami, chcą pozbyć się tych mankamentów. Mogą one być źródłem kompleksów. Osoby, które chciałyby pozbyć się takiego problemu, często pragną trwałych, szybkich efektów. Jeśli posiada się już skomponowany plan dietetyczny oraz rozpiskę treningów, można spróbować włączyć do tego odpowiednie suplementy. Będą one uzupełnieniem, które pozwoli na dostarczenie organizmowi cennych składników odżywczych. Warto jednak pamiętać, że mogą one być jedynie dodatkiem, a nie filarem zdrowego stylu życia. Jeśli chodzi o najlepsze spalacze tłuszczu sklep ma wiele produktów do zaoferowania. Wśród nich są m.in. ziołowe suplementy. Ich głównym zadaniem jest pomoc w przyspieszeniu przemiany materii. Efektem może być spalenie większej ilości tkanki tłuszczowej. Kapsułki pomagają w zatrzymaniu gromadzenia wody w organizmie, z czym boryka się wiele osób z nadwagą. Dzięki temu łatwiej jest wyrzeźbić mięśnie, które będą szybciej zauważalne. Tabletki wspierają także w obniżeniu poziomu cholesterolu. Innym cenionym produktem mogą być suplementy zawierające aminokwasy bcaa. Ich regularne spożywanie zapobiega efektowi zwiotczałych mięśni przy jednoczesnej utracie tkanki tłuszczowej. Takie środki bywają rekomendowane jako najlepsze przedtreningówki, można je także stosować w trakcie ćwiczeń siłowych czy wytrzymałościowych.

Rozwiązania dla sportowców suplementacja sklep

Odrębną grupę, jeśli chodzi o potrzeby, stanowią osoby uprawiające sport profesjonalnie lub półprofesjonalnie. Przy takim trybie życia zapotrzebowanie na białko w codziennej diecie jest większe w porównaniu do osoby niećwiczącej. W takim przypadku niezbędna jest suplementacja. Sklep oferuje różnorodne produkty, które dostarczą proteiny. Które opłaca się wybrać? Można zainwestować w odżywki białkowe dla kulturystów czy inne suplementy. Crossfit, bieganie, pływanie – jest wiele aktywności fizycznych, które bywają wspierane przez tego rodzaju środki. Jeśli chodzi o odżywki sporty walki są także dziedzinami, w których często się je stosuje. Jest to m.in. krav maga czy kick boxing. Do najpopularniejszego rodzaju należą odżywki w proszku, które można przygotować w shakerze. Produktem spożywczym, z którego został wytworzony proszek może być soja, pszenica, mleko krowie czy wołowina. Przetwarza się je w taki sposób, żeby oddzielić pozostałe frakcje odżywcze od białka. W ten sposób powstaje izolat białka, który można kupić w formie proszku i przygotować go jako koktajl. Dzięki temu sposobowi przetworzenia, pijąc napój, dostarcza się do organizmu bardzo dużą ilość białka. Jest ono niezbędne do budowy tkanki mięśniowej oraz regeneracji. Sportowcy bardzo często sięgają po produkty, których bazą jest monohydrat kreatyny (znana także jako kreatyna jednowodna). Dzięki zastosowaniu tej substancji trening może być bardziej efektywny. Osoby, które stosują ją regularnie, obserwują u siebie także zwiększoną aktywność w trakcie ćwiczeń. Natomiast deficyt tego składnika może wpłynąć na osłabienie wydolności. Co istotne, nie ma przeszkód, aby spożywać ją codziennie. Pora dnia również nie ma tu znaczenia. Optymalną wartością, co do zastosowania, jest pół grama na każde dziesięć kilogramów masy ciała.

Poprawa kondycji i sprawności

Bardzo wiele osób, które regularnie ćwiczą na siłowni, chciałoby wycisnąć ze swoich treningów trochę więcej. Powtórzeń, przysiadów, ciągów. W walce o lepsze wyniki opłaca się skorzystać ze sprawdzonych pomocników, wśród których jest chociażby wcześniej wspomniana kreatyna. Sklep oferuje także jabłczan kreatyny. Wiele badań naukowych wskazuje na to, że to właśnie ten składnik przyczynia się do budowania wymarzonej, wysportowanej sylwetki. Jest niezastąpiony wsparciem w budowie masy mięśniowej oraz zwiększaniem wyników wydajnościowych. Jest bardzo łatwo rozpuszczalny w wodzie i mleku, dzięki czemu koktajle z nich zrobione nie powodują sensacji żołądkowych. W kontekście dostarczania tej substancji, warto zwrócić uwagę na jej systematyczne i regularne stosowanie. Wtedy przynosi ona najlepsze efekty.

Białko: izolat czy koncentrat?

Osoby, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną często przywiązują wagę do ważnego składnika, jakim jest białko. Sklep internetowy pod tym względem jest bogato wyposażony w produkty, które dostarczą organizmowi jego właściwą ilość. Warto o to zadbać, niezależnie od celów sylwetkowych. Można to zrobić np. poprzez naturalne odżywki białkowe. Są one rekomendowanym produktem dla sportowców będących na diecie wegańskiej lub takich, którzy mają nietolerancje na gluten czy mleko krowie. Może występować jako białko bezsmakowe, ale jest także dostępne w bardziej urozmaiconych wersjach. Jego spożycie jest niezbędne z wielu powodów. To dzięki temu składnikowi mięśnie mogą aktywnie się regenerować i utrzymywać. Ci, którzy trenują sport regularnie powinni go spożywać więcej w porównaniu do osób, które stronią od aktywności fizycznej. Szacuje się, że jest to około 1,5-2,2 grama białka liczony na każdy kilogram całkowitej masy ciała. Jeśli nie ma się problemów z tolerancją mleka krowiego, warto zwrócić uwagę na najczęściej kupowany środek, jakim jest koncentrat białka serwatkowego. Można go także znaleźć pod nazwą Whey Protein Concentrate. Warto jednak mieć na uwadze to, że jest to środek, który będzie mniej sycący w porównaniu do konwencjonalnego posiłku. Jest on bardzo szybko wchłaniany przez organizm, co powoduje także szybkie pozbycie się go. Jego największym atutem jest wysoka ilość substancji odżywczych. Na 100 gramów suchego produktu może przypadać aż 80 gramów czystego białka! Internetowy sklep z suplementami posiada także izolat białka serwatki. Ma delikatniejszy smak i jest bardziej łagodny dla żołądka. Ponieważ jest dostępny w wielu wersjach smakowych, często bywa przez sportowców wykorzystywany jako baza do dietetycznych ciast. Jeśli chodzi o białko serwatkowe sklep sprzedaje je wersjach np. o smaku ciasteczek, truskawek czy czekolady. Jest też bardziej bogate w proteiny niż koncentrat, zawartość na sto gramów może sięgać nawet 90% białka.

Napoleon Hill napisał kiedyś, że "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”. Bez względu na to, jakie plany sylwetkowe chce się zrealizować, niezbędne są właściwe witaminy i minerały. Sklep oferuje całą gamę produktów, dzięki którym łatwiej będzie o dostarczenie organizmowi właściwych ilości substancji.